Młodzież preferująca rozrywkę w postaci kina może zdecydować się na uczestnictwo w prestiżowym wydarzeniu kulturalnym, jakim jest Ale Kino! Międzynarodowy Festiwal Młodego Widza. Realizowany jest on na terenie Polski rok rocznie, przyciągając tłumy zagorzałych zwolenników kina i filmu w rozmaitym wymiarze. Celem nadrzędnym tego eventuhttps://ainak.pl/galeria/ jest zwłaszcza wypromowanie kina dobrego jakościowo, które tworzone jest w głównej mierze dla ludzi młodych. Miejscem odbywania się festiwalu okazuje się Poznań.
Inicjatorem tego ogólnopolskiego eventu filmowego jest natomiast Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Co do władz festiwalowych z kolei, to głównym dyrektorem całego przedsięwzięcia okazuje się Jerzy Moszkowicz. W roku 2010 zaczęto odbywać wędrówkę po całym kraju, a festiwal w ten sposób został rozpowszechniony na skalę ogólnokrajową, docierając także do niewielkich miejscowości.

Była to ogromna szansa na to, żeby zarazić prawdziwą pasją do kina i filmu tych, którzy na co dzień z takiej rozrywki nie mają sposobności skorzystać. Dobre kino to dla nich forma nietuzinkowej rozrywki połączonej z wysoką kulturą, jakiej chociażby ze względu na miejsce stałego zamieszkania nie mają jak zażywać na stałe.
Pierwsze lata festiwalu Ale Kino! to początek lat sześćdziesiątych minionego stulecia. Dokładniej rzecz biorąc, wszystko zaczęło się wraz z rokiem 1963, kiedy to na terenie Poznania zorganizowano Przegląd Filmów Animowanych i Dziecięcych. Parę lat później z kolei postawiono na Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci iPeleryna z nadrukiem Młodzieży i tak już zostało na trwałe. Ale Kino! najpierw zdecydowano się przygotowywać regularnie co dwa lata, a następnie zmieniono zasady na jedną edycję na cztery lata, przeważnie wybierając na to wydarzenie okres ferii.
Autor: łożyska w obudowach z tworzyw