Mając na myśli jeden z najpopularniejszych festiwali filmowych, który doskonale znany jest na całym świecie i od razu kojarzony z kinem, bez względu na to, czy mowa o zapalonych miłośnikach produkcji filmowych, czy też kompletnych laikach w tej dziedzinie, nie można nie wyszczególnić kultowego wręcz na dziś dzień Festiwalu Filmowego w Cannes. Jak prezentuje się historia tego legendarnego obecnie przedsięwzięcia kulturalnego łączącego na parę dni co roku wszystkich artystów?
Po pierwsze http://www.serwis-pc.org.pl/rumia.php , parę słów na temat miejsca organizacji i czasu odbywania się eventu. Festiwal filmowy w Cannes odbywa się na obszarze Lazurowego Wybrzeża, czyli we Francji. Zawsze trwa w maju, a nagrodą główną do zdobycia w ramach wydarzenia jest Złota Palma. Historia festiwalu sięga bardzo odległych czasów, bowiem pierwszych dekad dziewiętnastego stulecia. To właśnie wówczas zainaugurowana została pierwsza edycja festiwalu. Jeśli chodzi o dokładną datę, to miało to miejsce w roku 1939, a zatem tuż po zakończeniu pierwszej wojny światowej i tak też pozostało po dziś dzień. Warto wspomnieć, że nagroda główna, jaką jest Palme d’Or ustanowiono dopiero w roku 1955, a zatem nie od razu wszyscy wyróżniani w ramach plebiscytu byli nagradzani Złotą Palmą.

Przez pierwsze lata organizacji kulturowego eventu w Cannes, nie doceniano prestiżu wydarzenia, a przez to nie od razu zyskał on olbrzymie rozpowszechnienie, jak z kolei miało to miejsce na początku lat sześćdziesiątych. Wtedy to event dostał się do grupy najbardziej ekskluzywnych przedsięwzięć kulturalnych, stanowiąc jedną z najdłużej wyczekiwanych imprez artystycznych przez miłośników kina na całym świecie.
Jako ciekawostki na temat festiwalu w Cannes, warto wspomnieć, że o nagrodę główną walczy zawsze dwadzieścia produkcji filmowych. Jedną z wyróżnionych w ramach przedsięwzięcia jest produkcja Romana Polańskiego – Pianista – 2002 rok oraz Złotą Palmęhttps://www.justynaczowicka.pl/sesja-ciazowa-krakow przyznano Andrzejowi Wajdzie za film Człowiek z żelaza. Niedawno doceniono też Michaela Moore za dokument Fahrenheit 9/11, co wywołało rozgłos, ponieważ produkcja uchodzi za mocno kontrowersyjną.
Autor: Sprzedaż kamperów