Do najpopularniejszych międzynarodowych wydarzeń kulturalnych zaliczyć należy niewątpliwie festiwal filmowy organizowany w Londynie, który uchodzi za prestiżowy event będący jednym z najczęściej odwiedzanych eventów o charakterze rozrywkowym, http://windmar.com.pl/katalog-produktow-i-uslug/drzwi przeznaczonym dla wybitnych globalnych aktorów i twórców kina. Wydarzenie odbywa się co roku jesienią, a ściślej na przełomie października oraz listopada. Nie ma w trakcie tej imprezy przewidywanej żadnej nagrody głównej, jak to często bywa w przypadku powszechnie znanych festiwali.
Historia omawianego festiwalu londyńskiego sięga samych początków drugiej połowy minionego stulecia. Dokładniej rzecz biorąc, pierwsza edycja odbyła się w roku 1956.

W niej udział wzięli między innymi bardzo znani wówczas krytycy filmowi. Do tych osobistości niewątpliwie trzeba zaliczyć Dilysa Powella, który pracował wtedy dla równie kultowego dziennika Sunday Times. Poza tym, że już jakiś czas działały w tym okresie inne modne festiwale kina to jest w Cannes oraz w Wenecji, postanowiono zrealizować podobne przedsięwzięcie także na obszarze Londynu, a wszystko dlatego, że stolica Wielkiej Brytanii przeżywała wówczas prawdziwy rozkwit. W trakcie pierwszego eventu w Anglii, miłośnicy kina mieli sposobność obejrzenia aż dwudziestu różnorodnych produkcji filmowych. Były to filmy zaczerpnięte z rozmaitych obszarów świata. Na dziś dzień natomiast faktem jest, że festiwal filmowy w Londynie gromadzi zawsze ażchemia budowlana Warszawa 280 wielorakich filmów, a wszystkie wywodzą się aż z sześćdziesięciu różnych zakątków świata. Nie ma w trakcie prezentacji poszczególnych obrazów plebiscytu, na podstawie którego byłaby

Autor: blachy aluminiowe ryflowane