Wraz z biegiem czasu, nasi rodacy coraz bardziej przekonują się do odwiedzin kina, która śmiało można nazwać komercyjną, masową rozrywką współczesności. Co ciekawe i co potwierdzone przez rozmaite analizy społeczne – równie chętnie co do kina klasycznego, sieciowego, miłośnicy produkcji filmowych uczęszczają także do kina niszowego, alternatywnego, co pokazuje, że nasz naród przywiązuje wagę do wysokiej kultury, jakiej kino niezależne zdecydowanie jest ważnym i kluczowym wręcz elementem. Jak wizyty w kinie wyglądają w statystykach? Sprawdź poniżej. Przygotowaliśmy szczegółowe zestawienie na podstawie najświeższych danych zgromadzonych przez Główny Urząd Statystyczny w Polsce.
W ostatnim czasie Polacy bardzo liczebnie zaczęli uczęszczać do kin w polskich miastach, a ściślej rzecz biorąc – na fotelach przed wybranymi projekcjami zasiadło ponad 284 tysiące kinomaniaków. Takie dane przedstawiono w raporcie dotyczącym działalności instytucji kinowych. Było to zestawienie z całego roku.

Ponadto w kinach odbyło się łącznie ponad dwa miliony seansów, co też jest kolejnym dowodem na to, że rozrywka w tym wydaniu jest wyjątkowo popularna w Polsce. Jak prezentują to dane statystyczne, najliczniej do kin uczęszczają mieszkańcy województwa mazowieckiego. Jest ich aż ponad dziesięć milionów. Na drugim miejscu uplasowało się województwo śląskie zWitaminy Swanson wynikiem ponad sześć milionów, a w następnej kolejności województwo wielkopolskie z wynikiem pięciu milionów kinomaniaków. Dalsze miejsca w szeregu zajmują następujące regiony- dolnośląski oraz małopolski.
Autor: wiadomości Trójmiasto